Pasaciņa

Notikumi

,,Līgojiet, līgojiet, nav vairs tālu Jāņu diena!”

___l1.jpg
       Līgot saka jau pāris nedēļas pirms Jāņiem, kad krāšņā pilnbriedā līgojās pļavas un lauki, ar savu dziesmu stiprinot auglību. Pirms Jāņiem spodrināja māju, sētu, ravēja laukus, izvelēja veļu, sēja sieru un raudzēja alu. Vasaras saulgriežos, kad visgarākajai dienai seko visīsākā nakts, svin Jāņus. Jāņabērni ir visi līgotāji-gan pieaugušie, gan bērni. Vasaras saulgriežu laikā līdz zemei nonāk visvairāk gaismas. 
     Tieši šajā dienā -20.jūnijā mūsu iestādes pagalmā spīdēja silta saulīte. Laiks dāvināja bērniem lielisku iespēju nosvinēt Līgo svētkus. Skanēja līgo dziesmas, Jāņabērni spēlēja jautrās rotaļās,, Satiku Saulīti”,           ,, Putniņi un Vanags” u.c. Jāņabērni ar prieku leca pāri ,,ugunskuram”, tādā veidā sevi attīrot. Svētku laikā bērnus apciemoja Pērkons, kurš centās nobiedēt visus līgotājus, aplaistīt  ar ūdeni. Bet bērni uzvedās drosmīgi un uzaicināja Pērkonu  līgot kopā.
Prieks, ka arī Lustīgās ielīgošanas izskaņā visi mielojās ar Jāņu sieru, kurš simbolizē pašu Sauli, maizes sausiņiem un  veselīgu tēju.


     Informāciju sagatavoja: latviešu valodas skolotāja Anita Bolotņikova

,,Vasariņa-ziedu māte,visa laba devējiņa..."

__1j.jpg
Lai ir jauka, kas ir jauka,
Vasariņa-tā ir jauka:
Kumeļam zaļa zāle,
Man sarkana zemenīte.                                

                                         /latviešu tautasdziesma/ 

Ir sākusies vasara! Ai, kā visiem bērniem tā patīk!
Vasarā var skraidīt basām kājām, peldēties, plūkt puķes, vīt vainagus un braukt  ciemos pie radiniekiem, ka arī ceļot pa mūsu skaisto Latviju...
              1.jūnijā visi ,,Pasaciņas” iedzīvotāji tika aicināti ciemos pie Mini-Mausa un Margrietiņas uz Vasaras svētkiem. Kopā ar jautriem personāžiem bērni iemācījās mūsdienīgu ,,Tip-Top” deju, minēja mīklas par vasaru, piedalījās vasaras sacensībās, rotaļājās ar  krāsainiem gaisa baloniem.
Svētku turpinājumā svaigā gaisā bērnudārzā pagalmā lidoja ziepju burbuļi, bērni uzzīmēja uz celiņiem savas iemīļotas ainas, kuras vēl dažas dienas rotāja mūsu dārziņu.  

Siltu, drošu un bagātu iespaidiem vasaru visiem bērniem un pieaugušajiem!