Pasaciņa

Notikumi

,,Lai līgo lepna dziesma, Tev, brīva Latvija!”

18 nov 1.jpg
       Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas dienai, visu novembri Daugavpils pilsētas 10. pirmsskolas izglītības iestādes pedagogi ar bērniem aktīvi gatavojās Latvijas dzimšanas dienas pasākumam. Jau no novembra sākuma bērni mācījās dziesmas, dzejoļus, lasīja leģendas par Latviju, iepazinās ar latviešu tautas tradīcijām, ceļoja pa Latvijas karti un iepazinās ar Latvijas dabu.  
        16. novembrī mūsu iestādē notika Latvijas dzimšanas dienai veltīts svinīgs pasākums, kurā piedalījās arī bērnu vecāki.  Meitenes un zēni dziedāja latviešu dziesmas, dejoja tautas dejas un gāja latviešu tautas rotaļās. Svētkos, bija kāds īpašs viesis – Sprīdītis, kurš gāja pasaulē laimi meklēt, taču, apceļojis apkārt pasaulei, saprata, ka laime ir tur, kur ir tava dzimtene, tavas mājas, mīļie cilvēki un lietas.
Svētkos valdīja ļoti jauka atmosfēra.    

  Informāciju sagatavoja: latviešu valodas skolotāja Inga Marhileviča

„Jauno būvnieku skoliņa”

___bs1.jpg

          13.novembrī, ,,PASACIŅU” apmeklēja Daugavpils Būvniecības tehnikums ar interaktīvu izbraukuma ciklu „Jauno būvnieku skoliņa”.
Pasākumā piedalījās 5-7 gadu vecie bērni.  Jauno būvnieku skoliņas mērķis bija iepazīstināt bērnus ar būvniecības nozari un specialitātēm, veicināt interesi par būvniecības profesijām un to nozīmi sabiedrības dzīvē.    Nodarbības laikā bērniem prezentēja video materiāla skatīšanu, praktiskās aktivitātes ar ekoloģisko sertificēto koka konstruktoru. Bērni zīmēja savas mājas, iesaistījās diskusijās par būvniecības sekojošiem jautājumiem:
  ·      Kadas ir mājas?        
  .      Kādi ir celtniecības materiāli? 
  ·      Kādas ir būvniecības profesijas?  
  ·      Kur tās māca?    
Pasākuma beigās bērni ieguva pamat priekšstatu par ēku  būvniecību, iepazinās ar interesantām arhitekta un santehnika profesijām. Bērni patstāvīgi no konstruktora uzcēla  koka mājas.  Audzēkņi saņēma lietderīgo un pozitīvo darba pieredzi.
       Pateicāmies Viktoram Galleram –pedagogam- karjeras  konsultantam par  lietderīgu un interesantu programmu.    

Materiālu sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja A. Bolotņikova 

Lāčplēša diena ,,PASACIŅĀ”

lacp 1.jpg
        Šī gada 10. novembrī Daugavpils pilsētas 10. pirmsskolas izglītības iestādes sagatavošanas grupas bērni un pieaugušie devās uz Daugavpils Mākslas un  Novadpētniecības muzeju.
        Muzejā bērniem tika pastāstīts par Lāčplēša dienu, par to, kas bija Lāčplēsis, bērni uzzināja leģendu par Lāčplēsi. Muzeja darbinieces pastāstīja bērniem arī par Latvijas karoga rašanās leģendu. Bērni ar lielu interesi un ļoti uzmanīgi klausījās stāstītajā un uzdeva jautājumus.
Muzejā, bērni piedalījās arī lentīšu locīšanas akcijā. Muzeja darbinieces parādīja un pastāstīja par pareizu lentīšu locīšanas veidu un ko tas nozīmē. Vienu lentīti bērni piesprauda pie apģērba un varēja paņemt līdzi, bet otru lentīti atstāja muzejā, jo svētku svinēšanas dienā tās tiks dalītas cilvēkiem.

      Informāciju sagatavoja: latviešu valodas skolotāja Inga Marhileviča  

,,Ciemos pie grāmatām”

bib.jpg
      Jau otru reizi bērni no sagatavošanas grupas apmeklēja LCB filiāles Jaunbūves bibliotēku projekta ,,Bērnu žūrija 2017” ietvaros. Bērnus sagaidīja bibliotekāre Svetlana ar jautru programmu.
       Bērni kopā ar bibliotēkas darbinieci lasīja Maikla Bonda grāmatu“ Pasaka par peļu pili”, kas ietverta lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2017”.
      Papildus tam, bērni darbojās radoši. Viņi ar interesi klausījās bibliotekāres lasītajā un pildīja jautrus uzdevumus.  
Jau ar divām grāmatām no programmas satura bērni ir iepazinušies. 
Līdzi bērni paņēma Daiņa Šuka grāmatu “Ezītis, kurš mīlēja slepeni: notikumi jautrajā lauku sētā”, ar kuru tuvāk iepazīsies kopā ar saviem skolotājiem pirmsskolas izglītības iestādē.
         

Informāciju sagatavoja: pirmsskolas izglītības skolotāja Viktorija Teplova